דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

תיק השקעות REIT

תיק השקעות משולב REIT

REITReal Estate Investment Trust

רקע
הכלכלה בישראל של היום לא משאירה לציבור המשקיעים הרבה ברירה. אפשרויות ההשקעה המרכזיות הן רכישת נדל"ן או השקעה בשוק ההון. השקעות בקרנות נדל"ן מניבות (REIT) משלבות את הטוב בשני העולמות ועל-כן מהוות נדבך חשוב בעת בניית כל תיק השקעות. אפיק הנדל"ן מספק פוטנציאל גבוה יותר לתשואות בסיכון כללי נמוך יותר, יחסית לאפיקי השקעה אחרים. היכולת של השקעה זו לייצר הכנסות מדיבידנדים יחד עם עליית הערך לטווח ארוך, הופכת אותה למאזן מצוין למניות, אג"ח ומזומנים.

אנו בבית ההשקעות טופ אלפא, מצאנו את הדרך לשלב את יתרונות ההשקעה בנדל"ן עם יתרונות ההשקעה בשוק ההון.

מהו תיק השקעות משולב REIT?
תיק השקעות המורכב מניירות ערך של חברות נדל"ן מניב וקרנות ריט בארץ ובעולם. קרנות ריט הן חברות ציבוריות שתחום עיסוקן העיקרי הוא נדל"ן מניב. חברות אלה רוכשות נדל"ן מסחרי מסוגים שונים, מנהלות אותן וגובות דמי שכירות מהדיירים.
התיק מיועד ללקוחות המעוניינים להגדיל את החשיפה לשוק הנדל"ן ולייצר תזרים מזומנים קבוע בתיק המנוהל, כל זאת ללא החיסרון הבולט של התמודדות עם שוכרים וניהול הנכס.

מבנה והרכב התיק

תיק ריט VS רכישת דירה

דירה היא נכס אחד, בבניין אחד, ברחוב אחד, בשכונה אחת, בעיר אחת ובמדינה אחת. כשמשקיעים מעל מיליון ש"ח בדירה, זוהי השקעה מרוכזת מאוד, המייצגת את ההיפך המוחלט מעקרון הפיזור. בנוסף, קיים האספקט של טרחה ועבודה מול השוכר, דבר המצריך התעסקות וטיפול שוטף של דירה, התנהלות מול דיירים, שיפוצים, השכרה חוזרת, גביית תשלומים ועוד.

שילוב נדל"ן מניב בתיק ההשקעות

יצור הכנסה קבועה – היתרון הגדול ביותר עבור המשקיע הוא שקרן ריט מחויבת לחלק למחזיקי הקרן דיבידנד של לפחות 90% מהכנסתה ואת כל רווחי ההון שנוצרים לה. מנגנון כזה לא קיים בעת החזקת מניות של חברת נדל"ן רגילה. עבור המשקיע המשמעות היא הכנסה שוטפת המתקבלת במזומן לחשבונו – המקבילה להשכרה עצמאית של דירה או נכס מניב אחר.

תשואה גבוהה ביחס לריבית בשוק – השקעה בקרנות ריט בארה"ב לאורך 40 השנים האחרונות הניבה תשואה של כ 13.5%- בממוצע לשנה. השקעה בקרנות ריט הניבה תשואה גבוהה יותר מהשקעה במדד המניות הרחב S&P500 , בסיכון נמוך יותר ובתנודתיות פחותה. בנוסף, קיים מתאם נמוך בין קרנות ריט לאגרות חוב ומניות, כך ששילוב נכסי נדל"ן מסוג זה היא אופציה מצוינת לגיוון ואיזון תיק ההשקעות.

פיזור השקעות מקומי וגלובאלי – פיזור על פני 10-20 ניירות ערך של חברות מתחום הנדל"ן בארץ ובעולם.

סקטור הנדל"ן נהנה מריביות נמוכות וירידה בעלויות המימון של החברות.

REIT פטורה ממס חברות

השירות של טופ אלפא, לווי צמוד ברמה הגבוהה ביותר

מנהל תיק ההשקעות זמין לשירותך בטלפון, בדואר ובפגישות תקופתיות. אחת לתקופה נקיים עמך שיחת עדכון ונבצע יחד בחינה מלאה של התיק וההתאמות הנדרשות בו. בנוסף, ישלח אליך באופן תדיר דו״ח על מצב התיק.

לפרטים נוספים אודות תיק ריט ולקביעת פגישת ייעוץ בחינם

    יש לך שאלה?