דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

איך תבחרו את בית ההשקעות שלכם?

לאורך שנות העבודה שלכם בתור מעסיקים או עצמאים חסכתם בעמל רב כספי חסכונות. לבטח גם אתם רוצים לנסות ולהפיק מהכסף שלכם יותר עם רווחים אפשריים לטווח הארוך. כיום, לא מעטים אלו שבוחרים להשקיע את מיטב כספם בבית השקעות – גוף פיננסי המציע מגוון אפשרויות להשקעה. בית ההשקעות מאפשר גם לאנשים ללא כל ידע בהשקעות, לבצע השקעות חכמות ומושכלות. בבתי השקעות המובילים ובעלי השם, ילוו אתכם יועצים שונים שמטרת העל שלהם היא לכוון אתכם לנתיב ההשקעה ההולם ביותר את הצרכים שלכם. כעת, אחרי שברור גם לכם שתרצו להשקיע את כספכם בנתיב שכזה, כל שנותר להבין הוא איך בוחרים בית השקעות מוביל ואיכותי.

1. כשהשירות טוב, הכל טוב

חוויה טובה של שירות היא חוויה שתאפשר לכם ליהנות מהדרך. אם אתם מחפשים בית השקעות מוביל, חשוב מאד להעניק תשומת לב לסוגיית השירות ולא להתפשר עליה בשום מחיר. עם הגעתכם אל בית ההשקעות, תזכו לעבוד עם מנהל תיק השקעות שיוצמד אליכם וילווה אתכם לאורך כל הדרך. בכל יום אתם מקבלים שירות: מהמוכר בחנות הבגדים, מהקופאית בסופר ומנציג חברת החשמל בעת שאתם משלמים את החשבון התקופתי.

בכל אחד מהמקרים חשוב לכם לזכות בשירות טוב ומכיל, כך שבעת שמדובר על השקעה גדולה ומשמעותית כמו זו המתבצעת בבית השקעות, הרי ששירות טוב הינו חשוב על אחת כמה וכמה. אופן ההתנהלות יהיה מושפע באופן ישיר מהשירות שתקבלו, כך שכדאי מאד לבחון את טיב האינטרקציה והכימיה שיש לכם עם מנהל התיק.

2. מנהל תיק ההשקעות שלכם, נעים מאד

העובדה כי שירות טוב משפיע על החוויה בכללותה ברורה. כעת, עליכם להכיר את מי שילווה אתכם ויהפוך את החוויה שלכם לחוויה יוצאת מן הכלל: מנהל תיק ההשקעות. הגעתם אל בית השקעות מאחר ואתם רוצים לעבוד עם מנהל תיק שמכיר היטב את כל ערוצי ההשקעה ובהתאם גם לכוון אתכם לאזור המתאים לכם ביותר. בכדי להיות בטוחים ככל הניתן כי אתם לוחצים יד למנהל איכותי, אל תתביישו לבדוק את ההישגים שלו מהשנים אחרונות, עד כמה הביצועים שלו מרשימים ובכמה לקוחות ותיקים כבר יצא לו לטפל. ככל שמנהל התיק מנוסה יותר, כך הוא נחשף ליותר תקדימים והוא יכול לשרת אתכם בצורה טובה יותר. חשוב שמנהל התיק יהיה קשוב וסבלני ובעיקר ידע לאתר את הצורך שלכם וכך גם להתאים לכם את תכנית ההשקעה הרלוונטית. בסופו של דבר, אתם תעניקו ייפוי כוח למנהל התיק לפעול בשמכם, כך שחשוב להבטיח כי מדובר על מנהל מנוסה, מיומן ואמין.

בחירת בית השקעות

3. המוניטין והרזומה של בית ההשקעות

כשם שחשוב לכם להבטיח כי מנהל התיק שלכם הינו מנהל תיק בעל ניסיון, כך גם חשוב לוודא כי בית ההשקעות הינו מנוסה ועם רזומה של הצלחות בניהול תיקים. הפרמטרים לפיהם תבחרו את בית ההשקעות צריכים להיות רמות הביצועים, ותק בית ההשקעות, האם לבית ההשקעות יש המלצות ושמו אמין והאם מנהלי התיקים בעלי היתרים ואישורים לעסוק בעבודתם. לא תרצו להשקיע את כספכם בבית השקעות שטיבו אינו ידוע, כך שעבודת מחקר קצרצרה לפני השקעת כספכם, תעניק לכם ראש שקט ושקט נפשי.

4. שומרים על קשר: איך מדווח לכם בית ההשקעות על התיק שלכם?

בסופו של דבר אתם מפקידים את כספכם בידיהם של מנהלי תיק ההשקעות, ומכאן והלאה הם עושים את העבודה עבורכם. שימו לב: למרות שיש מי שמנהל עבורכם את הכסף לאחר שהענקתם לו ייפוי כוח לבצע בשמכם פעולות, עדיין מדובר על הכסף שלכם כך שזכותכם לדעת בכל רגע נתון מה קורה עם הכסף. על כן, כדאי לברר גם בשלבי ההיכרות הראשונים איך מדווחים לכם על המהלכים השונים ובאיזו תדירות. כל בית השקעות עובד בצורה אחרת, כך שתוכלו לקבל דיווחים באמצעות מחלקת שירות לקוחות, באמצעות מנהל התיק שלכם ועד הודעות למייל. פחות חשובה הדרך, אלא יותר חשובה התדירות שתאפשר לכם להישאר עם יד על הדופק בכל רגע נתון.

5. תיק מוצלח הוא תיק המותאם אליכם אישית

ולבסוף, הבטיחו כי תיק ההשקעות שלכם יהיה תואם את הצרכים שלכם: החל מסכום ההשקעה, דרך רמות הסיכונים שתהיו מוכנים לקחת ועד אופי ההשקעה. תיק שיותאם אליכם אישית הוא תיק השקעות שבבסיסו מוצלח. לכל לקוח יש את הרצונות והצרכים שלו. בית השקעות מוביל ומנוסה ידע להתאים גם לכם את פתרונות ההשקעה החכמים והיצירתיים ביותר.

יש לך שאלה?