דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

ייעוץ השקעות – איפה כדאי לשים את הכסף?

מהו ייעוץ השקעות? מהם הפרמטרים המקצועיים לבחירת יועץ השקעות וכיצד תוכלו לדעת איפה הכי כדאי לכם לשים את הכסף? כל מה שצריך וחשוב לדעת על ייעוץ השקעות בכתבה שלפניכם.

השקעות בשוק ההון הפכו בשנים האחרונות לאחד מאפיקי ההשקעה המועדפים ביותר על הציבור הישראלי הרחב המעוניין להשקיע את כספו הפנוי למטרות יצירת רווחים אופציונאליים לאורך תקופת ההשקעה. אפיק השקעה זה זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב קהל המשקיעים הישראלי לנוכח הריבית הלא אטרקטיבית (בלשון המעטה) המוצעת עבור מוצרי חיסכון שונים על ידי המערכת הבנקאית בישראל ולנוכח מחירי הנדל"ן שלא מספיקים לטפס כלפי מעלה, דבר המקשה על רוב הישראלים לרכוש נכסים לצרכי השקעה ממשית.

יחד עם זאת, השקעה בשוק ההון מחייבת אתכם לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בנושא, בין אם מדובר ביועצי השקעות העוסקים במתן שירותי ייעוץ בכל הנוגע לבחינת כדאיות ההשקעה (קנייה ומכירה) בניירות ערך ונכסים פיננסיים שונים בשוק ההון ובין אם מדובר במנהלי תיק השקעות שבנוסף לשירותי הייעוץ עוסקים גם בביצוע פעולות מסחר והשקעה בשוק ההון במסגרת ניהול תיקי ההשקעה של לקוחותיהם.

ייעוץ השקעות

מהו ייעוץ השקעות?

ייעוץ השקעות הינו שירות מקצועי המתמקד במתן שירותי ייעוץ בלבד לצרכי בחינת כדאיות השקעה בניירות ערך. שירות זה מוצע (בחינם ברוב המקרים) למנהלי תיקי השקעות באמצעות המערכת הבנקאית בישראל ו/או במסגרת ניהול תיקי השקעה בשוק ההון באמצעות בתי ההשקעות השונים הפועלים בישראל. כמו כן, השירות מוצע בתשלום על ידי מספר מצומצם של יועצי השקעות פרטיים העובדים בתחום באופן עצמאי.

חשוב לדעת: על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות המונהג בישראל מאז שנת 1995, יועץ ההשקעות חייב להיות בעל רישיון לצרכי מתן שירותי ייעוץ, כאשר הרישיון מונפק על ידי הרשות לניירות ערך.

יועץ השקעות

ייעוץ השקעות מול ניהול תיק השקעות

הפתרון לסוגיה לעיל טמון בראש ובראשונה באופן בה בחרתם לנהל את תיקי ההשקעות בהם אתם מחזיקים. במידה ואתם מחזיקים בתיק השקעות המנוהל על ידי המערכת הבנקאית ו/או על ידי אחד מבתי ההשקעות הפועלים בישראל, קרוב לוודאי שאת שירותי הייעוץ אתם מקבלים בחינם במסגרת דמי הניהול אותם אתם נדרשים לשלם.

במידה ובחרתם לנהל את תיק ההשקעות בכוחות עצמכם, קרוב לוודאי שתזקקו לשירותיו של יועץ השקעות פרטי אשר איננו מועסק כיועץ השקעות באחד מבתי ההשקעות ו/או באחד מהבנקים המסחריים בישראל, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם שירותי ייעוץ אובייקטיביים ונטולי אינטרסים כאלו ואחרים.

במידה וגם אתם בחרתם לנהל את השקעותיכם באמצעות גוף פיננסי כזה או אחר (בנק או בית השקעות) אנו ממליצים לכם לבחון את זהותו של הגוף הפיננסי בהתאם לפרמטרים המקצועיים הבאים:

  • הניסיון המעשי של מנהלי התיקים מטעם הגוף הפיננסי
  • הניסיון המעשי של יועצי ההשקעות המועסקים מטעם הגוף הפיננסי
  • מדדי התשואות אותם השיגו מנהלי התיקים המועסקים בגוף הפיננסי לאורך השנים האחרונות (על פי חוק, כל בית השקעות הפועל בישראל מחויב בפרסום נתוני רווח/הפסד לכל אחד מאפיקי ההשקעה המנוהלים על ידו)
  • גובה דמי הניהול להם תדרשו לצורך ניהול תיק ההשקעות על ידי הגוף הפיננסי
  • מסלולי ההשקעה המוצעים לכם והתאמתם למאפייני ההשקעה הנכונים ביותר עבורכם
  • רמת הסיכון לה תדרשו בכל אחד ממסלולי ההשקעה השונים המוצעים לכם
  • אופן בניית תמהיל ההשקעות והתאמתו האישית עבורכם
  • רמת השקיפות המוצעת לכם בכל הנוגע לקבל מידע עדכני בכל רגע נתון

בית השקעות טופ אלפא עוסק בתחום ההשקעות הפיננסיות, הבנקאות להשקעות ובנדל"ן מניב בארה"ב. בית ההשקעות טופ אלפא החל את פעילותו בשנת 2007. מטרתנו  היא השגת תשואה עודפת על פני השוק והמתחרים לאורך זמן והדרך לעשות כן היא על ידי הצמדות לניתוח פונדמנטלי מעמיק ואיכותי ללא פשרות. למידע נוסף על ניהול תיקי השקעות ליחצו כאן.

יש לך שאלה?