דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

ניהול תיקי השקעות בסכומים גדולים

כיום ישנן לא מעט אפשרויות השקעה הזמינות למגוון המשקיעים – גם אלו שבידם סכומי כסף צנועים וגם עבור אלו המחזיקים בהון רב. יחד עם זאת, ישנן אפשרויות השקעה סגורות יותר המיועדות אך ורק למשקיעים שהצליחו לצבור סכומי כסף גדולים יותר הנאמדים בכמאות אלפי שקלים. המשקיעים המחזיקים בהון רב יותר, נמצאים גם בדילמה מורכבת יותר: מאחר ונגישות לקהל משקיעים זה יותר אפשרויות, לא אחת עולה השאלה והיא באיזה נתיב להשקעה לבחור. כידוע, ישנן מגוון אפשרויות הכוללות השקעות בנדל"ן, יצירת חסכונות בבנק או פתיחה של תיק השקעות בשוק ההון.

לכאורה, הדילמה לא פשוטה. בפועל? ישנה דרך אחת המומלצת יותר על פני אלו האחרות. גם אם ברשותכם הון שצברתם לאורך שנים, מתנה גדולה שקיבלתם או ירושה שהפכה אתם למחזיקים בהון רב – כדאי להשקיע את הכסף בצורה מושכלת ונבונה שתגדיל את הסיכוי לרווח. השקעה בתיק השקעות מסתמנת כהשקעה טובה ביותר עבורכם.

שוברים את המיתוס: נדל"ן אינו ההשקעה שתמיד עדיפה

לא מעטים אלו הסבורים כי ההשקעה בנדל"ן הינה ההשקעה הראויה והבטוחה ביותר. ההשקעות בנדל"ן אכן יכולות להעניק רווח למשקיעים, אך חשוב להבין כי מדובר על השקעה שהינה גם בעייתית, עבור כל סוגי המשקיעים: השקעה בנדל"ן אינה השקעה מפוזרת וזו כנראה הבעיה הגדולה ביותר. המשמעות? אתם שמים את כל ההשקעה שלכם בסל אחד, מה שאומר כי באותה במידה שאתם יכולים להרוויח, אתם גם יכולים להפסיד. יחד עם זאת, ההשקעה שלכם בנדל"ן לא מתחילה ונגמרת עם רכישת הנכס, אלא שמדובר גם על עלויות תיווך שעליכם לקחת בחשבון, כמו גם שכר לעורך דין, מס רכישה ומס שבח.

תיק השקעות: התאמה מלאה לצרכים שלכם

אחת האפשרויות הטובות ביותר להשקעה בעת שיש ברשותכם סכום כסף רב, היא פתיחה של תיק השקעות מנוהל. שימו לב כי תיקי ההשקעות הינם תיקים המיועדים לקהל משקיעים שברשותו סכום כסף של כמה מאות אלפי שקלים, כאשר לרוב הסכום ההתחלתי עומד על כ-300,000 אלף שקלים. זאת כמובן בניגוד לנתיבי השקעה אחרים כדוגמת תעודות סל וקרנות נאמנות הזמינות לכל המשקיעים. תיק השקעות מנוהל הינו תיק המנוהל על ידי מנהל תיק השקעות מקצועי, מיומן ומנוסה, כאשר התיק לכשעצמו מורכב על בסיס הצרכים, המטרות ורמות הסיכון שתהיו מוכנים לקחת. שימו לב כי במעמד של תיק השקעות תוכלו להשקיע גם בנדל"ן באמצעות מרכיב של חברות שכאלו בארץ או בחו"ל.

היתרון של תיק השקעות: פיזור ההשקעה

לא ניתן לדבר על תיק ההשקעות המנוהל מבלי לדבר על היתרון הגדול ביותר של השקעה מסוג זה: פיזור ההשקעה. כשאתם משקיעים בדירה? אתם משקיעים נקודתית בנכס אחד. כשאתם משקיעים באמצעות תיק השקעות? אתם מפזרים את ההשקעה שלכם במגוון ערוצים כך שאתם מסתכנים פחות. לא אחת היו מקרים בהם משקיעים רכשו דירות בסכום מסויים, אך כעבור זמן ערך הדירה ירד ואיתו גם הגיע ההפסד.

ההשקעה בתיק ההשקעות מעניקה לכם את האפשרות לפזר את ההשקעות בתחומי פעילות שונים, כך שאין גורם אחד המשפיע על התיק שלכם ובהתאם על הפסדים אפשריים. מנהל תיק ההשקעות שלכם, בשיתוף פעולה מלא אתכם, יאתר את הצורך שלכם ויבנה עבורכם את התיק המתאים לכם ביותר. בניית התיק מבוססת על הסכום שיש ברשותכם והמטרות שלכם מההשקעה. באופן זה, ניתן לייצר תנאי השקעה שיובילו אתכם אל הנקודה בה אתם שואפים להיות. מנהל התיק מקבל מכם ייפוי כוח לפעול עבורכם ולבצע עבורכם פעולות לטובת ההשקעה.

יש לך שאלה?