דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

מה צריך לדעת לקראת השקעה סולידית לטווח ארוך בשוק ההון

כל אדם המעוניין להשקיע בשוק ההון לטווח הארוך חייב להיות בעל ידע בסיסי בתחום זה. מדובר כאן על השקעה סולידית לטווח ארוך של כספים רבים, לעיתים מדובר בסכומים גבוהים מאד ויהיה זה חסר אחריות לשים את הכספים על קרן הצבי ללא הבנה בתחום. הפתרון הוא למידה של קורס בסיסי המלמד את רזי המסחר או חבירה לגורמים מקצועיים שילוו את המשקיע לאורך כל הדרך.

כל תיק מורכב מסוגים שונים של מניות על פי בחירת הלקוח. ברוב המקרים מחליטים על תיק השקעות מגוון הבנוי ממניות סולידיות שבהן הסיכון אינו גדול וגם ממניות מסוכנות יותר שבהן קיים סיכון גדול לשינויים תהומיים לכאן או לכאן.
בכל תיק אפשר להחליט מהם פרקי הזמן של ההשקעות השונות. ההחלטה יכולה להיות פרטנית לכל סוג של מניה ולא החלטה גורפת לכל תיק ההשקעות כולו.

מה צריך לדעת לקראת השקעה בשוק ההון לטווח ארוך

השקעה סולידית לטווח ארוך

הרכבו של תיק המניות לטווח ארוך כולל כמה אפיקי השקעה:

  • אגרות חוב שזמן פירעונן רחוק ולכן לאור המועד הרחוק מקבל המשקיע פיצוי הולם על תקופת ההמתנה המתבטאת בריבית גבוהה יחסית.
  • השקעה במניותיהן של חברות ציבוריות חדשות הנמצאות בתחילת דרכן בבורסה אך על פי היקפי העסקים שלהן והפוטנציאל הגלום בשיווק ייעודם, ערך המניה ינסוק מעלה מעלה ולכן השקעה במניות הללו נראית עסקה מצוינת.
  • השקעה אסטרטגית בפעילויות ייחודיות כמו פרויקטים שאמורים לקרום עור וגידים או מטבעות שונים, חדשים וישנים שמתנהל בהן שינוי מדיני או כלכלי שישפיע עליהן באופן מהותי .
  • מניות של סוגי סחורה שונים שעל פי הצפי ערכן יעלה בתקופה הקרובה ולכן השקעה סולידית לטווח ארוך היא כדאית ביותר.

אין לדעת מה יקרה עם התנודתיות של כל אחת מהמניות, אם השינויים יהיו מידיים או התהליך יקרה בפועל רק בעוד כמה שנים. למרות הערכת המומחים עלולות להיות תמיד הפתעות בפועל שישפיעו אחרת על ערכן של המניות החדשות והוותיקות בשוק.

ברוב המקרים, המשקיע בוחן אחד לכמה שבועות את מצבו של התיק ומחליט בעצמו אם יש לו מספיק ידע או עם יועץ ההשקעות שלו על שינויים שיש לבצע בתיק. חשוב להיות מעורים בנעשה בשוק ההון די לצפות מהלכים ושינויים בערכן של המניות עקב תמורות שונות בעסקים שמניותיהם נסחרות כמו בעיות שונות של יציבות העסק, ביצוען של עסקאות מוצלחות, שיתופי פעולה עם חו"ל או מכירת נכסים. כל אחד מהצעדים הללו ישפיעו מאד על ערך המניה.

התכנית ארוכת הטווח מתאימה בעיקר למשקיעים שאינם זקוקים לסכומי ההשקעה למימוש קרוב. כך אפשר להשקיע אותו בחוכמה ולהמתין בסבלנות לתוצאות ולשינויים.

השקעה סולידית לטווח ארוך בשוק ההון יכולה להיות סוג של חיסכון למטרות שונות של המשפחה המצומצמת או המורחבת.

סיכונים מחושבים

רמת הסיכונים בתיק ההשקעות היא החלטה שיש לקחת מראש- אם ללכת על רמת סיכון בינונית או גבוהה של תיק השקעות לטווח ארוך ומה יהיה נתח המניות בעלות הסיכון מתוך כלל התיק. סיכונים יהיו לאורך כל הדרך, עלולות להיות ירידות שערים חדות אך גם עליות חדות שיקנו למשקיע רווחים נאים ופרנסה נאה.

קבלת הכנסה חודשית קבועה מהמניות

בתיקי השקעות לטווח ארוך קיימת אפשרות לקבל הכנסה חודשית קבועה כאשר במקביל תיק המניות ממשיך לפעול ואין הפחתה בגודלו או בערכו של התיק הבסיסי.

ההכנסה נובעת ממימוש הרווחים באופן מחושב ומבוקר או מקבלת רווחים ממניות המעלות רווחים כמו קרנות נאמנות שבהן יש הכנסה מניבה כוללת המחולקת למשקיעים או אגרות חוב של חברות ממשלתיות שיש להן נכסים מניבים וקהל המשקיעים שלה זוכה לנתח כספי נאה מתוך ההכנסות החודשיות בגין השכרת הנכסים.

יש לך שאלה?