דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

השקעה לפנסיה? שוק ההון זאת אופציה מצוינת

ישראלים היוצאים לפנסיה, מחפשים אפשרויות שונות להשקעת הכספים שצברו כדי לשמור עליהם ואף ולהעלות את ערכם. כל אחד מהם בוחן כמה אפשרויות כמו רכישת נדל"ן, חיסכון בבנק או השקעה בשוק ההון ומחליט מהי האופציה הנראית הטובה והמתאימה ביותר עבורו.

השקעה בשוק ההון

אחת האפשרויות המצוינות היא רכישת תיק מניות. המניות הנסחרות ביום יום בבורסות השונות בארץ ובעולם, משנות את ערכן וכך הערך הכללי משתנה כלפי מעלה או כלפי מטה.

השקעה במניות סולידיות

רצוי מאד שלמשקיע יהיה מושג ראשוני על המניות, איך מתנהל המסחר, מהן האפשרויות השונות של הרכבת תיקי המניות וכו'. לאחר מכן, יקבל המשקיע החלטה אם הוא מעדיף להקים תיק מניות שכולל השקעות מאופקות וסולידיות באגרות חוב או במניותיהן של חברות יציבות שערך המניה שלהן לאורך שנים הוכיח יציבות או אף עליה בערכן.

אם הנושא מעניין אותו ויש לו זמן פנוי, כדאי שיירשם לקורס מקצועי של כמה שיעורים או ילמד באופן עצמאי באינטרנט, כדי להבין וללמוד את רזי שוק ההון. המידע הרב יעניק לו את הפרספקטיבה הנכונה על מה זה שוק ההון, איך סוחרים במניות, מהם סוגי המניות בארץ ובעולם, מהם אפשרויות ההפסד והרווח ועוד.

לאחר הלמידה, המשקיע יכול להירשם ולבצע השקעה לפנסיה בעצמו או באמצעות חברת השקעות שיבחר. הוא יעקוב מדי פעם על מצבן של המניות השונות, יוודא שערכן לא ירד ובמידת הצורך יבקש לבצע שינויים בהרכב התיק, רכישת מניות הנראות בעליה מתמדת ומכירת מניות שערכן יורד מסיבות עסקיות שונות. התיק הסולידי ישמור על ערכו וברוב המקרים אף יעלה בהשקעה לטווח ארוך ולכן אופציה זו עדיפה על פני השארת הכסף בתכנית חיסכון בבנק שהריבית שמקבל עבורה הלקוח היא מועטה מאד.

השקעה לפנסיה במניות בעלות סיכון

התנודתיות הגדולה ביותר במשק מתבצעת בערכי המניות של החברות הציבוריות כשקורים בהן שינויים המשפיעים באופן ישיר על ערך המניה. נושאים רבים הקשורים בפעילותה השוטפת של החברה הם בעלי אפקט מידי על המניה. לדוגמה, שינויים בהרכב ההנהלה הבכירה, עזיבתם של גורמים מסוימים וכניסתם של מנהלים חדשים, שיתוף פעולה מהותי עם חברה אחרת, EXIT של החברה כולה לתאגיד בעל שם עולמי ועוד .

המשקיעים המעורים היטב בכל מה שקורה במשק ובמיוחד בכל הקורה בחברות שמניותיהן נסחרות בתיק המניות האישי, מודעים להלך הדברים ובמקרים רבים גם צופים שיקרו שינויים כאלה ואחרים. הפנסיונרים שיש להם בדרך כלל קצת יותר זמן פנוי, נמצאים עם היד על הדופק ובהתאם לשינויים ובמידת הצורך הם גם מבצעים פעולות מידיות של מכירה או קניה על פי המגמה הנראית להם.

תחום שוק ההון הוא נושא מרתק ומסקרן מאד ולכן מתאים מאד לפנסיונרים לבצע השקעה לפנסיה. המידע הרב והפעילות המסיבית בבורסה, יאפשרו לפנסיונר ליהנות מהפעילות האינטנסיבית ומהשינויים התכופים לאורך היום, יהיו עבורו מלאי עניין ואתגר רב.

הכוונה מקצועית – תחום שוק ההון

אדם המעוניין להשקיע סכומים נכבדים, טוב יעשה אם יפנה לבית השקעות איכותי, אמין ומקצועי שילווה אותו לאורך כל הדרך. במקרים רבים הכסף אמור לשמש את הלקוח לשנים רבות ולכן חשוב מאד שלא יגרמו לו הפסדים כספיים משמעותיים.
ליווי מקצועי והכוונה הוא כלל ברזל בתחום זה כדי לא לבצע פעולות לא נכונות מתוך חוסר ידיעה.

בית ההשקעות והפנסיונר יבנו יחד את התיק המתאים לו ביותר מבחינת היקפו הכספי, סוג המניות, ישראליות ואמריקאיות ותקופת ההשקעה. הלקוח יקבל מידע על כל ההתנהלות בתיק בשקיפות מלאה כדי שיוכל לדעת בכל עת את הנעשה בתיק.

יש לך שאלה?