דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

השקעה בניירות ערך

מהן ניירות ערך? מהי השקעה בניירות ערך ומהם סוגי ההשקעות בניירות ערך? כל מה שצריך וחשוב לדעת על השקעות בניירות ערך בכתבה שלפניכם.

ניירות ערך הם למעשה הגדרה כללית למניות, אגרות חוב, כתבי אופציה וניירות ערך מסחריים בעלי ערך כספי כזה או אחר. ניירות הערך מונפקים על ידי ממשלות ותאגידים והן נסחרות בבורסות השונות ברחבי העולם, לרבות, הבורסה לניירות ערך בתל אביב. שוק ניירות הערך בישראל מוסדר באמצעות חוק ניירות ערך (תשכ"ח 1968) שמכוח חוק זה נוסדה הרשות לניירות ערך שתפקידה מוגדר בחוק (סעיף 2) כדלקמן: "שמירת ענייניו של ציבור המשקיעים בניירות ערך".

מהי השקעה בניירות ערך?

השקעה בניירות ערך מתאפשרת באמצעות מסחר בבורסה, כאשר המשקיעים בניירות ערך ישראליים עושים זאת באמצעות הבורסה לניירות ערך בתל אביב והמשקיעים בניירות ערך זרים עושים זאת באמצעות אחת מהבורסות לניירות ערך ברחבי העולם. ההשקעה בניירות הערך מיושמת באמצעות פעולות מסחר (קניה ומכירה) בבורסה, כאשר מחירי ניירות הערך הנסחרים בבורסה משתנים באופן תדיר ותכוף בהתאם לתנאי השוק- היצע וביקוש.

סוגי השקעה בניירות ערך

השקעה באיגרות חוב- אגרות חוב הן למעשה נייר הערך הסחיר ביותר בבורסה. נייר ערך זה הוא למעשה אגרת חוב אותה מנפיק בעל החוב (ממשלה או תאגיד קונצרני הנוטל הלוואה מציבור המשקיעים), כאשר ההשקעה בניירות ערך מסוג אח"ג (אגרות חוב) מבטיחה לציבור המשקיעים לקבל את הריבית התקופתית האחרונה ואת מחיר הקרן (סכום ההשקעה) במועד פדיון החוב, כאשר האג"ח מונפק מראש לתקופות זמן של שנה עד 20 או 30 שנה.
השקעה במניות- המניה היא למעשה שטר בעלות בחברות שונות הנסחרות בבורסה והיא למעשה מהווה את אפיק ההשקעה הפופולארי והנפוץ ביותר בבורסות העולם. מחירי המניות השונות נקבעות בהתאם לחישובי הממוצע בין מוכרי המנייה לבין קונה המניה בכל יום מסחר, כאשר העלייה או הירידה בשווי המניה תלוי במגוון רחב של משתנים הקשורים לתחומי חיים שונים המשפיעים על כולנו.
השקעה בכתב אופציה- כתב אופציה הוא למעשה נייר ערך אותו ניתן להמרה למניה, כאשר המחזיק בכתב אופציה זכאי לרכוש מניה במחיר שנקבע מראש בעת רכישת כתב האופציה.
השקעה בניירות ערך סחירים- נייר ערך מסחרי הוא למעשה נייר ערך המונפק על ידי תאגיד כזה או אחר המעוניין ליטול הלוואה מציבור המשקיעים לטווח הקצר (בין שבעה ימים לשנה). את נייר הערך הסחיר ניתן להצמיד למדד או לשער החליפין ובכך לייצר רווחי השקעה (שוליים אומנם) בפרקי זמן קצרים.

TOP ALPHA- מתמחים בניהול השקעות בניירות ערך זרים

אנחנו ב-TOP ALPHAניהול תיקי השקעות בע"מ, עוסקים ומתמחים בשוק ההון האירופאי והאמריקאי כאחד ובין יתר ההתמחויות המקצועיות שלנו תוכלו למצוא שירותי ייעוץ השקעות לצרכי בחירת ניירות ערך הנסחרים בשווקים הבינלאומיים. יתרונות ההשקעה בשווקים אלו באמצעותנו כוללים בין היתר:

  • פיזור השקעות אופטימאלי בין מספר בורסות לניירות ערך מסביב לעולם
  • מחזורי מסחר גדולים היכולים להניב עבורכם תשואות רווח משמעותיות במיוחד
  • מגוון רחב של אפיקי השקעה באמצעות השקעה בניירות ערך מסוגים שונים
  • אפשרות ממשית לביצוע עסקאות "שורט" על סוגי ניירות ערך שונים
    ועוד מגוון רחב של יתרונות הנלווים לאופן בו אנו מנהלים עבור לקוחותינו את תיקי השקעותיהם. המסחר בניירות ערך זרים, מאפשר לכל אחד ואחת מביניכם ליהנות מהיצע גדול של מכשירים פיננסיים, לרבות, מניות, כתבי אופציה, אג"חים וניירות ערך סחירים.

רוצים לדעת יותר על אפיקי ההשקעה בניירות ערך זרים המוצעים על ידינו? חייגו 072-217401

יש לך שאלה?