דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

איפה להשקיע כסף

סכומי הכסף שאנו צוברים לאורך השנים הם הביטחון הכלכלי שלנו. צורך בסיסי זה הוא אחד החשובים בחיינו ולכן כל אדם עושה כל שניתן כדי לשמר אותו ואף להעלות את ערכו.

יש לכך כמה דרכים וכל אדם בוחר את האופציה הנראית לו, או יוצר שילוב בין כמה אופציות כדי לא לשים את כל הביצים בסל אחד. אז איפה להשקיע כסף? הבה נראה.

רכישת נדל"ן בישראל

רעיון אחד של איפה להשקיע את הכסף הוא רכישת דירה למגורים היא ברוב המקרים עסקה טובה, כיוון שלאורך השנים עולה ערכו של הנכס. אדם שיש ברשותו דירה למגורים ורוכש דירה נוספת יוכל ליהנות מהכנסה פסיבית מהשכרתה. מדובר בסכומי כסף נאים שיהוו תוספת להכנסה החודשית של כל אדם מעבודתו.

עקב הכוונה להטיל מס על דירה שלישית, חלה בחודשים האחרונים ירידה בכמות הדירות הנמכרות ברחבי הארץ ובמיוחד בדירות חדשות .

יתרה מזו, מסתמנת כעת מגמה שעל פיה בעלי הדירות הנוספות מוכרים אותן כדי לא להסתבך עם החוק החדש למרות הקביעה של בג"ץ. במציאות הנוכחית התחושה היא שבסופו של דבר החוק יעבור ולכן האנשים נערכים לכך ומבצעים שינויים בהשקעותיהם. קיימת סבירות גבוהה כי התמורה בגין הדירות שנמכרות מיועדת לסוגים אחרים של השקעות, בשוק ההון או ברכישת נדל"ן במדינות אחרות שם יש אופציות מעניינות, במחירים נוחים ותוך קבלת הבטחה של חברת הניהול שהנכס יושכר לאורך כל התקופה לאור הדרישה הגדולה הקיימת באזור זה. התמורה הכספית משתלמת הרבה יותר ולכן יש מגמה לעבור להשקעות מסוג זה.

איפה להשקיע כסף

השקעה בעסק

איפה להשקיע כסף? אנשים שיש להם את היכולת והמסוגלות להקים עסק בתחום מקצועי שבו הם מוכשרים ומעוניינים להקים ולהפעיל את העסק בצורה נכונה, יכולים להגיע להכנסות יפות ולרווחים נאים.

חיסכון בבנק

כספים המושקעים בתכניות החיסכון בבנקים המסחריים, מעלים אחוז קטן מאד של ריבית ולכן ההשקעה אינה כדאית ומומלצת פחות.

תיק השקעות בשוק ההון

אחת האפשרויות להגדלת ההון האישי היא להשקיע בשוק ההון. הבורסות כוללות מגוון מניות ישראליות ושל מדינות נוספות, תעודות סל, אגרות חוב ועוד. אפשר לסחור במניות באמצעות בית השקעות איכותי, תוך קבלת הכוונה פיננסית של גורמים בעלי ידע וניסיון רב בתחום זה. אפשר להרכיב תיק מגוון של מניות סולידיות המושקעות לטווח ארוך או לחילופין תיק שכולל גם מניות בעלות סיכון אך גם סיכוי רב, כמו מניות של חברות הייטק, תעופה, טכנולוגיה ונדל"ן שצמחו ועלו באופן ניכר בשנים האחרונות.

המידע לגבי הפעילות היום יומית של המניות שנבחרו בתיק ההשקעות של כל לקוח, זורם אליו כל הזמן לקוח באמצעות תוכנות ייעודיות המפרטות את כל התהליכים באופן קריא ומובן.

השקעה במטבעות – ביטקוין

ואחרון חביב העונה על השאלה איפה להשקיע כסף… ביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי הראשון שאינו מוחשי. אפשר להשתמש בו לצורך ביצועם של תשלומים שונים, בהעברות בין חשבונות בנק ועוד.

לביטקוין כמה יתרונות המבדלים אותו ממטבעות אחרים:

  • אין צורך להחזיק בו באופן פיזי אלא רק על המחשב וכך אין סיכוי שיאבדו כספים.
  • הפעילות הפיננסית באמצעות המטבע, נמשכת כבר כחמש שנים, היא אינה תלויה בבנק או בחברת תשלומים מסוימת כך שכל אדם עושה בו כרצונו .
  • השימוש במטבע מתבצע בכל העולם ללא קשר למטבע הנהוג בכל מדינה .
  • אפשר להמיר את ערכם של הביטקוין לכל מטבע אחר שנעשה בו שימוש בעולם.
  • ערכו של מטבע הביטקוין עלה במהלך שנת 2018 בכ – % 1750 ולכן משקיעים רבים רכשו בתקופת השיא כמויות גדולות במיוחד של מטבע זה שערכו עלה באופן מטאורי.
  • בעקבות הצלחתו של הביטקוין צצו מטבעות נוספים כמו לייטקוין, אטריום ואחרים.
יש לך שאלה?