דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
תפריט

באילו בתי השקעות כדאי להשקיע עם מניות?

עולם ההשקעות נמצא כיום בשיאו, ורבים אלו המחפשים אחר בית השקעות מנוסה ויציב שיוביל אותם להצלחות שבאות לידי ביטוי בתשואות גבוהות. הפן המקצועי חשוב מאד, אך לצידו גם הפן השירותי, כאשר שידוך בין שניהם מבטיח לכם השקעה המתבצעת בצורה מושכלת, אישית ואדיבה. אז באילו בתי השקעות כדאי לכם להשקיע את כספכם?

העובדה כי אתם מעוניינים לבצע השקעות שונות לא אומרת שאתם צריכים לבצע את ההשקעה פיסית בעצמכם. בתי ההשקעות המובילים מציעים לכם כיום ליווי הניתן על יד יועצי השקעות אישיים, המאתרים את הצרכים שלכם, את רמות הסיכונים שתהיו מוכנים לקחת ואת נתיבי ההשקעה העדיפים עליכם. המטרה? להבין איפה כדאי להשקיע במניות. בעת שאתם משקיעים באמצעות בתי השקעות ומנהלי תיקי השקעות אתם משקיעים ממיטב כספכם, כך שחשוב מאד שתשקיעו באמצעות בית השקעות מוביל ומנוסה.

חשיבותו של מנהל תיק ההשקעות שלכם

בבחירת אפיקי ההשקעה השונים מושקעת מחשבה רבה, אך נדמה כי חשוב עוד קודם לבחור ביועץ השקעות מוביל וזמין לכם. אפשר לומר כי ההשקעה שלכם במניות מורכבת משני פרמטרים: הצרכים שלכם והמקצועיות של מנהל התיק.על בניית התיק שלכם להיות מבוססת אך ורק על ההנחיות שלכם, כאשר מי שמבצע את הפעולות בפועל הוא מנהל התיק שיחליט מהו פורמט ההשקעה המתאים לכם ביותר, האם כדאי לבצע השקעה במניות בחו"ל או בארץ וכדומה. את התשובה לשאלה איפה כדאי להשקיע כסף יעניק לכם מנהל התיק. אך בחירתו הינה בתחום אחריותכם. עליכם להבטיח כי מנהל תיק ההשקעות שלכם הינו אדם ישיר, ישר ואמין שיכול לנהל עבורכם את כספכם ואת השקעתם על פי הדרישות, הרצונות והמטרות שלכם. שימו לב כי על מנהל התיק להחזיק ברישיון תקף הניתן לו מהרשות לניירות ערך.

איפה כדאי להשקיע במניות

אז מה קורה עם ההשקעה שלכם?

בעוד ישנם המשקיעים המבצעים את כל ההשקעות באופן עצמאי, גם ישנם המשקיעים הבוחרים לפנות אל אנשי מקצוע כדוגמת מנהלי תיקי השקעות. כזכור, הם אלו שינהלו עבורכם את ההשקעה בצורה אקטיבית כך שחשוב להבין מראש באיזו תדירות הם מעדכנים אתכם לגבי ההשקעה שלכם, מהן דרכי ההתקשרות האפשריות לקבל מידע ומי איש הקשר שלכם במידה ואתם מעוניינים במידע או בקבלת תשובה לשאלה.

ההשקעה שלכם היא ההשקעה החשובה ביותר

המון פעמים עולה השאלה והיא האם להשקיע את כספכם בהשקעות בבית השקעות קטן או גדול. יהיו אלו שיאמרו כי עדיף בית השקעות גדול מאחר והוא מחזיק בהמון תיקים – מה שמעיד על קהל לקוחות מרוצה. בפועל, המציאות היא שונה: לעיתים רבות, בתי ההשקעות הקטנים או הבוטיקיים אם תרצו, הם בתי ההשקעות בהם כדאי לכם להשקיע, זאת מאחר והם מנהלים מספר מצומצם של תיקים, כך שאתם מקבלים את מלוא תשומת הלב. במעמד בחירת בית ההשקעות שלכם, חשוב לבדוק מה היקף הלקוחות, מהי רמת הביצוע של הניהול, האם מדובר על בית השקעות אמין וכדומה.

שקיפות, שקיפות, שקיפות

אז לשאלה הנשאלת:  "איפה כדאי להשקיע במניות"… מנהל התיק שלכם אמור לעבוד מולכם בשקיפות מלאה! השקיפות צריכה לבוא לידי ביטוי גם באסטרטגיה ובמדיניות של בית ההשקעות וגם בכל הקשור לקנייה ולמכירה של הניירות. בהשקעה מסוג זה הכסף נשאר בחשבון הבנק שלכם, כך שאתם נהנים משקיפות מלאה לאורך כל הניהול, כאשר אתם יכולים לעקוב אחר הפעולות המתבצעות עבורכם. מאחר והכסף נשאר בחשבון הבנק שלכם, תתאפשר לכם גישה מלאה בזמינות גבוהה לתיק שלכם – כך שלמרות שיש מי שמנהל עבורכם את התיק, תוכלו להישאר עם יד על הדופק דרך קבע ולדעת איך מתנהל התיק.

יש לך שאלה?